تاریخ ارسال روی سایت : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰


تازمانی که بوی شهید می آید شعر جنگ ادامه دارد

در همایش شعر عاشورایی الف دزفول گفته شد تا زمانی که بوی شهید می‌آید شعر جنگ ادامه دارد.

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، در این همایش که با حضور مداحان، شاعران و خانواده شهدا برگزار شد حسین گلستان‌باغ از جانبازان هشت سال دفاع مقدس و عضو شورای اسلامی شهر دزفول لوح زرین دزفول را خواند و ۱۰ شاعر از جمله عبدالرحیم سعیدی‌راد، سیدحبیب حبیب‌پور، اسماعیل امینی‌زاده، غلامرضا کاج،‌ راضیه رجایی،‌ ابراهیم ثنایی، ابراهیم نصراللهی، فاطمه نانی‌زاد و رضا رکنی به شعرخوانی در خصوص عاشورا، صحرای منا و جنگ تحمیلی پرداختند.

همچنین امام جمعه دزفول با بیان این که طبق آمارگیری انجام‌شده مداحان رتبه اول تاثیر بر فرهنگ اصیل اسلامی را دارند که این نعمت الهی باید حفظ شود در این همایش گفت: مداحان که بیشترین اثرگذاری را در فرهنگ اصیل اسلامی دارند باید با معرفت عاشورایی به بیان حقایق عاشورا بپردازند و حد و مرزها را بشناسند و بدانند دشمن اهل بیت اکنون کجا را رصد می‌کند.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی ضمن تبریک روز مباهله به عنوان شناسنامه ولایت به تفسیر آیه مباهله پرداخت و گفت: امروز روز حساسی است و در حال عبور از پیچ تاریخی هستیم و دشمن تمام‌قد به میدان آمده و تمام امکانات را برای نفوذ به کشور به کار گرفته است.

همچنین مسوول دفتر ادبیات و هنر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: تاکنون ۱۲ همایش با موضوع دفاع مقدس در کشور برگزار شده که در این همایش‌ها به جانبازان شیمیایی، شهدای تفحص، مفقودین، آزادگان، شلمچه و جزیره مجنون و بزرگداشت مادران و پدران شهدا پرداخته شده است.

سعید حدادیان با بیان این که سیزدهمین همایش با محوریت دزفول برگزار شده چراکه دزفول شهر نمونه مقاومت و پر از حماسه و عشق به خدا است افزود: مردم دزفول با آبادانی شهر خود پس از هر بار موشک‌باران افتخار آفریدند.

وی گفت: مردم مقاوم دزفول سه مقوله جهاد، شهادت و صبر را سرلوحه خود در هشت سال دفاع مقدس قرار دادند و به تنهایی لشکرکشی می‌کردند. ضمن این که آیت‌الله قاضی دزفولی به عنوان امام جمعه دزفول در طول هشت سال دفاع مقدس هیچ گاه شهر را ترک نکرد و دفاع از شهر را وظیفه خود می‌دانست.

عبدالرحیم سعیدی‌راد، شاعر، نیز جنگ تحمیلی را یک جنگ مقدس خواند و اظهار کرد: برخی‌ها معتقدند که شعر جنگ با پایان جنگ باید تمام می‌شد ولی به اعتقاد من تا زمانی که بوی جنگ و شهدا در جامعه عطراگین است شعر جنگ باید ادامه یابد.

وی گفت: کار شاعر بیان تاریخ و پیاده کردن ارزش‌های فرهنگی نیست بلکه شاعران به اخلاق پایبند هستند و ارزش‌های فرهنگی را بیان می‌کنند و با الهام گرفتن از تاریخ پیام عاشورا را ابلاغ می‌کنند.

همچنین مسؤل دفتر ادبیات و هنر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در این همایش گفت: اساسا هیچ ذاکری بدون اتصال واقعی به ساحت مقدس روحانیت به هیچ رتبه‌ای نمی‌رسد.

فاطمه نانی‌زاد افزود: دفاع مقدس در تاریخ انقلاب اسلامی مقوله‌ای است که در تار و پود انقلاب ما منظور شده و دستاوردهای آن در سال‌های گذشته و آینده انقلاب را در مسیر کنونی هدایت می‌کند.

وی با اشاره به این که اتفاقات خوبی در عرصه ادبیات دفاع مقدس رقم خورده است گفت: به گفته مقام معظم رهبری اگر در خصوص دفاع مقدس تا ۵۰ سال دیگر شعر گفته شود باز هم کم است، لذا در این خصوص با وجود کارهای زیادی که انجام شده هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.

همایش شعر عاشورایی الف دزفول از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری دزفول و با مشارکت بسیج مداحان، کانون شاعران و هیات رزمندگان دزفول برگزار شد.

لینک های مرتبط:, , , , , ,


 


- حضور انجمن دزپارس در کارگاه آموزشی مدیریت سبز
- حفظ و احیای گویش دزفولی
- گویش دزفولی بیاموزیم
- اهمیت احیای گویش دزفولی
- احیای گویش دزفولی
- جشن شب دزفول در خانه تاریخی تیزنو دزفول برگزار شد
- جای خالی موزه صلح در دزفول احساس می شود
- عملکرد انجمن دزپارس دزفول در اردیبهشت ۹۷
- تقدیر سازمان میراث فرهنگی کشور از انجمن دزپارس دزفول
- حضور فعالانه انجمن دزپارس دزفول در اختتامیه جشنواره سین هشتم در تهران
- شرکت دوتن از اعضای انجمن دزپارس دزفول در نخستین رزمواره مدافعان حرم
- شرکت اعضای انجمن دزپارس دزفول در آیین بزرگ داشت روز فردوسی
- دیدار سفیر فرهنگی دزفول و نماینده انجمن دزپارس دزفول با مدیر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد کشور در تهران
- روزشمار گرامیداشت روز دزفول ۴ خرداد
- عملکرد انجمن دزپارس دزفول در فروردین ماه سال ۹۷
- عملکرد انجمن دزپارس دزفول در اسفند ماه ۹۶
- زنگ پایانی خوش بر تعطیلات نوروزی در دزفول به همت انجمن دزپارس دزفول
- اولین جشنواره بهاره گل‌های دزفول آغاز به کار کرد
- دزفول شهر آب و آجر لذت گردش در میان تاریخی کهن
- گردشی در خانه هایی که بوی تاریخ می دهند دزفول دیار خانه های قدیمی
- اولین جشنواره زمستانی مرکبات دزفول برگزار شد
- عملکرد انجمن دزپارس در بهمن ماه ۹۶
- دزفول در مسیر جهانی شدن همت بالاتری می‌خواهد
- بوستان باغ گودول دزفول
- عملکرد انجمن دزپارس در دی ماه ۹۶
- با وجود تپه های باستانی چغامیش چرا دزفول موزه باستان شناسی ندارد؟
- پخس مستند چغامیش دزفول در مجموعه حمام موزه کرناسیون دزفول
- دزفول نامی گمنام در موزه ملی ایران
- عملکرد انجمن دزپارس در آذر ماه ۹۶
- شکوه فرهنگی دزفول در خانه تاریخی تیزنو
 

 

همه حقوق مطالب برای تازمانی که بوی شهید می آید شعر جنگ ادامه دارد محفوظ می باشد

طراحی سایت : محمد آذرکیش